pipestore mühendislik

pipestore mühendislik

Çalışma Saatleri

Pazartesi:
09:00
18:00
Salı:
09:00
18:00
Çarşamba:
09:00
18:00
Perşembe:
09:00
18:00
Cuma:
09:00
18:00
Cumartesi:
09:00
18:00
Pazar:
Kapalı

Tanıtım Videosu

Hakkımızda

PİPESTORE MÜHENDİSLİK doğalgaz firması köklü ve istikrarlı bir firma olup bölgemiz için en iyi hizmeti verebilecek gerekli alt yapıya sahiptir.Tecrübeli makine mühendisi ve uzman kadroyla başta doğalgaz alanında ve diğer mühendislik alanlarında da hizmet vermektedir.Kaliteli işçilik ve zamanın ne kadar önemli olduğunun farkında olup aldığı işleri, en kısa sürede müşteriye teslim etmektedir.

Bizimle tanışmak ve fikir almak için Cizre' de ki ofisimize bekleriz.

Hizmetlerimiz

PİPESTORE MÜHENDİSLİK OLARAK SİZLERE SUNDUĞUMUZ HİZMETLER:

DOĞALGAZ DÖNÜŞÜM PROJESİ:

✔ Doğalgaz Dönüşümü Nedir? Doğalgaz dönüşümü herhangi bir yeni cihaz almaya gerek kalmadan, eski cihazlar üzerinde ayar ve gaz kaçak dedektörleri kontrolleri ile rahatça kullanılabilir hale gelmektedir. Pek çok mutfak cihazında doğalgaz dönüşüm işlemi yapılabilmektedir.

MEKANİK PROJELER:

✔ Mekanik projeler yapı işlerinde makine mühendisliği alanına giren soğutma ya da ısıtma, binanı havalandırması, pis su tahliyesi, sıcak su tesisatı ve yangın söndürme gibi iş ve işlemleri kapsayan projelendirme işlemlerine verilen addır. Diğer adı mekanik tesisat olan bu tür projelerde binanın can damarları teşkil edilir ve projelendirilir. Sigma mühendislik yapıların can damarı olan mekanik projelendirme alanında da hizmet vermektedir.

✔ Bir binanın projelendirilmesinde statik, elektrik, mimari ve mekanik proje olarak dört farklı proje örneği hazırlanır. Bu projelerden mekanik proje, tamamen insan yaşamı ile ilgili olduğundan dolayı ve insana hizmet eden bir binayı tamamladığından dolayı önem taşır. Bir binanın mekanik tesisatı olmadan fazlaca bir önem taşımayacağı açıktır. Bu açıdan kabaca mekanik proje nedir sorusunun cevabı önem taşımaktadır.

MEKANİK PROJE NEDİR?

✔ Makine mühendisleri ve teknik ressamlar tarafından hazırlanan mekanik projeler binalarda yaşam standartlarını ve konforu üst seviyeye taşıyan projelerdir. Mekanik projelendirmede sistemlerin kendi aralarında bir bütün olması esas olduğundan dolayı toplam kaliteyi de doğrudan etkilemektedir.

✔ Mekanik projeler ilgili yönetmelik ve ihale şartlarına uygun olarak hazırlanmalıdır. Binanın mekanik aksamı ve ısı yalıtımı ile ilgili her türlü resim ve çizimin kapsamına girdiği mekanik projelerde gerekli evrakların ve dosyaların hazırlanması için de mühendislik deneyimine ve uzman yardımına ihtiyaç vardır.

✔ Mekanik projelerde kullanılacak malzemelerin seçiminde uzun ömürlülük ve konfor esastır. Mekanik projeler binanın bir yaşam alanı olması için çok önemli olduğundan bazı kriterler esas alınarak hazırlanmalıdır. Konforlu şartlar, fonksiyonellik, uzun ömürlülük ve sağlamlık, güvenli olması, düşük maliyetler, uygulanmasının ve montajının kolay olması gibi detaylar mekanik projelerde ürün seçiminde önemlidir.

✔ Mekanik projeler bir sistemler bütünüdür. Kabaca bir mekanik projede, ısıtma ve soğutma sistemleri, havalandırma alt yapısı, temiz su tahliye sistemleri, atık su ve kanalizasyon sistemleri, sıcak su ve yangın söndürme sistemleri yer almaktadır. Bunların dışında ticari veya endüstriyel işletmelerde, doğalgaz tesisat sistemleri, basınçlı hava sistemleri, güneş enerjisi sistemleri gibi ekstra sistemler de mekanik projeler kapsamına girmektedir.

 

ARAÇ PROJELENDİRME:

✔ Karayolu Uygunluk Belgesi

✔ Panelvan Araçlara Koltuk Ekleme Projesi

✔ Moturlu Karavan Projesi

✔ Koltuk Söküm Projesi

✔ Okul Taşıtına Dönüşüm Projesi

✔ Okul Taşıtı İptal Projesi

✔ Otobüsten Minibüse Dönüşüm Projesi

✔ Minibüsten Kamyonete Dönüşüm Projesi

✔ Oto Kurtarma - Dönüşüm Projesi

✔ Engelli Aracı Tadilat - Aparat Projesi

✔ Engelli Aracı İptal / Söküm Projesi

✔ Açık / Kapalı Kasa Değişim Projesi

✔ Meşrubat Kasa Projesi

✔ Ahşap Kasa Projesi

✔ Ahşap Kasa - Sac Kasa Projesi

✔ Tente - Branda Projesi

✔ Çeki Demiri Projesi

✔ Lpg Söküm Projesi

✔ Frigorifik Kasa Projesi

✔ Sürücü Kursu Araç Projesi

✔ Araç Motor Değişikliği Projesi

✔ Traktör Kabin Söküm Projesi

✔ Motorsiklet Taşıma Kutusu Projesi

✔ Azami Yüklü Ağırlık Projesi

✔ Tüv - Türk Muayenede Araç Ağırlığı Projesi

✔ Damper Kasa Projesi

✔ Otomobil Minibüse Çevirme Projesi

✔ Motosiklet Yan Sepet Seri Tadilat Projesi

✔ Volswagen Caravelle Otomobile Dönüşüm Projesi

✔ MinibüsÜ Otomobile Çevirme Dönüşüm Projesi

✔ Araç / Kamyonet Tente Ruhsata İşletme Projesi

 

TMGD HİZMETİ:

✔ ​​​​​​​Tehlikeli madde güvenlik danışmanı, tehlikeli maddeleri ambalajlama, doldurma, boşaltma ve karayoluyla nakletme sırasında çevre ve insan güvenliğini korumak için gereken önlemlerin alınmasını sağlar.

 

Vitrin Ürünleri

Geri Dön Üye Ol Giriş Yap
Yukarı